হ'ম | মাইগ'ভ

অভিগম্যতা
অভিগম্যতা সঁজুলিসমূহ
ৰং সমন্বয়
পাঠৰ আকাৰ
নেভিগেশ্বন এডজাষ্টমেণ্ট

APAAR বাবে এটা লোগো ডিজাইন কৰক - 'এক ৰাষ্ট্ৰ, এক শিক্ষাৰ্থী ID'

APAAR বাবে এটা লোগো ডিজাইন কৰক - 'এক ৰাষ্ট্ৰ, এক শিক্ষাৰ্থী ID'
আৰম্ভণি তাৰিখ :
May 13, 2024
অন্তিম তাৰিখ :
May 31, 2024
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

APAAR, যাৰ অৰ্থ হৈছে স্বয়ংক্ৰিয় স্থায়ী একাডেমিক একাউণ্ট ৰেজিষ্ট্ৰী, হৈছে ভাৰতৰ সকলো শিক্ষাৰ্থীৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা এক বিশেষ চিনাক্তকৰণ প্ৰণালী। এই পদক্ষেপটো ইয়াৰ অংশ...

APAAR, যাৰ অৰ্থ হৈছে স্বয়ংক্ৰিয় স্থায়ী একাডেমিক একাউণ্ট ৰেজিষ্ট্ৰী, হৈছে ভাৰতৰ সকলো শিক্ষাৰ্থীৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা এক বিশেষ চিনাক্তকৰণ প্ৰণালী। এই পদক্ষেপটো ইয়াৰ অংশ 'এক ৰাষ্ট্ৰ, এক শিক্ষাৰ্থী ID' প্ৰ'গ্ৰাম ৰ দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা হৈছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ, নতুনৰ সৈতে সংৰেখিত কৰা হৈছে 2020 চনৰ ৰাষ্ট্ৰীয় শিক্ষা নীতি.

APPAR কি?
APAAR প্ৰতিজন শিক্ষাৰ্থীক এক অনন্য আৰু স্থায়ী 12-অংকৰ ID আৱণ্টন কৰে, যি ডিগ্ৰী, বৃত্তি, পুৰস্কাৰ আৰু অন্যান্য ক্ৰেডিটসহ তেওঁলোকৰ শৈক্ষিক সাফল্যৰ এক বিস্তৃত ৰেকৰ্ড আগবঢ়ায়।

এই চিনাক্তকৰ্তাই তেওঁলোকৰ সমগ্ৰ কেৰিয়াৰত শিক্ষাৰ্থীৰ সৈতে থাকে, কেৱল শিক্ষাৰ এটা স্তৰৰ পৰা আন এটা স্তৰলৈ কেৱল এক নিৰৱচ্ছিন্ন পৰিৱৰ্তন নহয়, আনহাতে গোটেই জীৱনটো পুনৰ দক্ষতা আৰু আপ-স্কিলিং কৰি থাকে।

ইয়াৰ পোহৰত, শিক্ষা মন্ত্ৰ্যালয়, ৰ সহযোগত NeGD আৰু মাইগ'ভ প্ৰতিভাশালী ব্যক্তিসকলক এটা অৰ্থপূৰ্ণ লোগো সৃষ্টি কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনায় যি প্ৰকল্পটোৰ সাৰাংশপ্ৰতিনিধিত্ব কৰে।

ইয়াত ক্লিক কৰক চৰ্তাৱলী আৰু নিয়মাৱলীৰ বাবে। (PDF: 152KB)

এই কাৰ্য্যৰ অধীনত দাখিল
1156
মুঠ
36
অনুমোদিত
1120
পৰ্যালোচনাৰ অধীনত
Reset