হ'ম | মাইগ'ভ

অভিগম্যতা
অভিগম্যতা সঁজুলিসমূহ
ৰং সমন্বয়
পাঠৰ আকাৰ
নেভিগেশ্বন এডজাষ্টমেণ্ট

বিট দ্য হিটৰ ওপৰত পোষ্টাৰ মেকিং প্ৰতিযোগিতা

বিট দ্য হিটৰ ওপৰত পোষ্টাৰ মেকিং প্ৰতিযোগিতা
আৰম্ভণি তাৰিখ :
May 08, 2024
অন্তিম তাৰিখ :
Jun 10, 2024
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

এক প্ৰকাৰৰ দৃশ্যকলা হিচাপে পোষ্টাৰবোৰ বিজ্ঞাপন আৰু বহুতো কাৰণৰ প্ৰচাৰৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সঁজুলি হৈ পৰিছে। এইটো প্ৰকৃততে এটা বৈজ্ঞানিকভাৱে প্ৰমাণিত সত্য যে পোষ্টাৰবোৰত ...

এক প্ৰকাৰৰ দৃশ্যকলা হিচাপে পোষ্টাৰবোৰ বিজ্ঞাপন আৰু বহুতো কাৰণৰ প্ৰচাৰৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সঁজুলি হৈ পৰিছে। এইটো প্ৰকৃততে এটা বৈজ্ঞানিকভাৱে প্ৰমাণিত সত্য যে পোষ্টাৰবোৰত জ্ঞান কাৰ্যকৰীভাৱে সম্প্ৰসাৰিত কৰা, মনোভাৱ সলনি কৰা আৰু আচৰণ সলনি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। যেতিয়া বিশ্বই কেৱল যোৱা তিনি টা দশকত 10,000 তকৈও অধিক দুৰ্যোগৰ সন্ক্ষী হৈছে, যাৰ ফলত ধ্বংসৰ পথ এৰি গৈছে যিয়ে ছয় বিলিয়ন লোকক প্ৰভাৱিত কৰিছে। এই ঘটনাবোৰৰ তীব্ৰতা আৰু সঘনতা বৃদ্ধি পাইছে আৰু সেইবোৰৰ পৰিণামে নতুন এলেকাবোৰক আগতে প্ৰত্যক্ষ নকৰা পৰিমাণলৈ ক্ৰমান্বয়ে প্ৰভাৱিত কৰি আছে।

সাম্প্ৰতিক সময়ত, সমগ্ৰ দেশতে তাপ তৰংগৰ সঘনতা, ম্যাদ আৰু তীব্ৰতা লক্ষণীয়ভাৱে বৃদ্ধি পাইছে। আনকি আগতে বিশেষভাৱে অসম্ভৱ বুলি ভবা ৰাজ্যবোৰতো, তাপ প্ৰবাহৰ ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন পোৱা গৈছে, সমগ্ৰ দেশৰ যুৱ শিল্পীসকলৰ সৃষ্টিশীল চিন্তা আৰু নান্দনিক দক্ষতা ব্যৱহাৰ কৰাটো এক প্ৰাসঙ্গিক পদক্ষেপ হ'ব, বিশেষকৈ জনসাধাৰণলৈ তাপ তৰংগ সুৰক্ষাৰ বাৰ্তা প্ৰচাৰ কৰাত।

ইয়াৰ পোহৰত, ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা কৰ্তৃপক্ষ (NDMI), ৰ সহযোগত মাইগ'ভ সকলো উদীয়মান শিল্পী/শিক্ষাৰ্থীক এই পোষ্টাৰ নিৰ্মাণ প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ আৰু অনুপ্ৰাণিত কৰা কলা সৃষ্টি কৰিবলৈ আপোনাৰ সৃষ্টিশীল মন ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ উষ্ম আদৰণি জনাব বিচাৰে। সেয়েহে, আপোনাৰ কেনভাচ, কলা ৰপ্তানি বোৰ তুলি লওক, আপোনাৰ গ্ৰাফিক টেবলেটঅন কৰক আৰু থীমত শ্বাসৰুদ্ধকাৰী পোষ্টাৰ সৃষ্টি কৰক!

আমি যিকোনো মাধ্যম আৰু দৃষ্টান্তৰ সৈতে হাতেৰে অঁকা স্কেচ, পেইণ্টিং আৰু ডিজিটেল দাখিলৰ ৰূপত প্ৰবিষ্টিবোৰক স্বাগতম জনাইছো। এই প্ৰতিযোগিতাৰ বিষয়বস্তু হৈছে “Beat the Heat/ गर्मी को मात दें”

বিচাৰৰ চৰ্ত
1. বিষয়বস্তুৰ প্ৰভাৱ আৰু প্ৰাসংগিকতা
2. অকলে থিয় হোৱাৰ সামৰ্থ্য- পোষ্টাৰখনে নিৰ্ধাৰিত বিষয়বস্তুৰ স্পষ্ট যোগাযোগ হিচাপে অকলে থিয় হ'বলৈ সক্ষম হ'ব লাগে।
3. সামগ্ৰিক ভিজুৱেল আবেদন
4. লেজিবিলিটি
5. গ্ৰাফিকৰ মানদণ্ড

পুৰস্কাৰ
- 1st prize: Rs.10,000/-
- 2nd prize: Rs.5000/-
- 3rd prize: Rs.3000/-
- 3 Consolation Prizes of Rs.1000/- each.

ইয়াত ক্লিক কৰক চৰ্তাৱলী আৰু নিয়মাৱলী পঢ়িবলৈ (PDF: 120KB)

এই কাৰ্য্যৰ অধীনত দাখিল
5526
মুঠ
121
অনুমোদিত
5405
পৰ্যালোচনাৰ অধীনত
Reset