হ'ম | মাইগ'ভ

অভিগম্যতা
অভিগম্যতা সঁজুলিসমূহ
ৰং সমন্বয়
পাঠৰ আকাৰ
নেভিগেশ্বন এডজাষ্টমেণ্ট

তাপ তৰংগৰ বাবে মোৰ প্ৰস্তুতিৰ ওপৰত প্ৰবন্ধ লিখা প্ৰতিযোগিতা

তাপ তৰংগৰ বাবে মোৰ প্ৰস্তুতিৰ ওপৰত প্ৰবন্ধ লিখা প্ৰতিযোগিতা
আৰম্ভণি তাৰিখ :
May 08, 2024
অন্তিম তাৰিখ :
Jun 10, 2024
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা কৰ্তৃপক্ষই (এনডিএমএ) মাইগভৰ সহযোগত, নাগৰিকসকলক উৎসাহিত কৰিবলৈ সকলো বয়সৰ গোটৰ বাবে প্ৰবন্ধ লিখাপ্ৰতিযোগিতাৰ বাবে শিক্ষাৰ্থী/নাগৰিকসকলক আমন্ত্ৰণ জনায়...

ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা কৰ্তৃপক্ষ (NDMA), ৰ সহযোগত মাইগ'ভ, নাগৰিকসকল কেনেদৰে হিটৱেভৰ বাবে প্ৰস্তুত হয় সেই বিষয়ে নাগৰিকসকলক তেওঁলোকৰ ধাৰণা ভাগ বতৰা কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিবলৈ সকলো বয়সৰ গোটৰ বাবে প্ৰবন্ধ লিখা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে শিক্ষাৰ্থী/নাগৰিকসকলক আমন্ত্ৰণ জনায়।

সাম্প্ৰতিক সময়ত, সমগ্ৰ দেশতে তাপ তৰংগৰ সঘনতা, ম্যাদ আৰু তীব্ৰতা লক্ষণীয়ভাৱে বৃদ্ধি পাইছে। আনকি আগতে বিশেষভাৱে অসম্ভৱ বুলি ভবা ৰাজ্যবোৰতো, তাপ প্ৰবাহৰ ঘটনাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। এই অভিযানটোৱে হিটৱেভ আৰু দুৰ্যোগৰ বিপদাশংকা কেনেদৰে হ্ৰাস কৰে সেই বিষয়ে সজাগতা বৃদ্ধি কৰি লোকসকলক কাম কৰিবলৈ একত্ৰিত কৰিব বিচাৰে।

আপোনাৰ সৃষ্টিশীল টুপী পিন্ধক আৰু আপোনাৰ চিন্তা আৰু জ্ঞান প্ৰদৰ্শন কৰক। আপোনাৰ তাপ প্ৰবাহৰ জ্ঞান আৰু ইয়াৰ প্ৰস্তুতিৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি প্ৰবন্ধৰ বিচাৰ কৰা হ'ব। প্ৰবন্ধবোৰে 1000 শব্দৰ শব্দৰ সীমা পূৰণ কৰিব লাগে আৰু এটা পিডিএফ ফৰ্মেটত থাকিব লাগে।

এই প্ৰবন্ধ লিখন প্ৰতিযোগিতাৰ বিষয়বস্তু হৈছে “My Preparedness for Heat Wave / ग्रीष्म लहर (लू) के लिए मेरी तैयारी”

পুৰস্কাৰ
- প্ৰথম পুৰস্কাৰ: 10,000/- টকা
- দ্বিতীয় পুৰস্কাৰ: 5000/- টকা
- তৃতীয় পুৰস্কাৰ: 3000/- টকা
- প্ৰতিটোত 1000/- টকাৰ 3 টা সান্ত্বনা পুৰস্কাৰ।

ইয়াত ক্লিক কৰক চৰ্তাৱলী আৰু নিয়মাৱলী পঢ়িবলৈ (PDF: 33KB)

এই কাৰ্য্যৰ অধীনত দাখিল
4260
মুঠ
103
অনুমোদিত
4157
পৰ্যালোচনাৰ অধীনত
Reset