হ'ম | মাইগ'ভ

অভিগম্যতা
অভিগম্যতা সঁজুলিসমূহ
ৰং সমন্বয়
পাঠৰ আকাৰ
নেভিগেশ্বন এডজাষ্টমেণ্ট

লাখপতি দিদিৰ বাবে এটা লোগো সৃষ্টি কৰক

লাখপতি দিদিৰ বাবে এটা লোগো সৃষ্টি কৰক
আৰম্ভৰ তাৰিখঃ
Jun 10, 2024
অন্তিম তাৰিখঃ
Jun 30, 2024
23:45 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

লাখপতি দিদি উদ্যোগে মহিলাৰ অৰ্থনৈতিক সৱলীকৰণ বৃদ্ধিৰ বাবে এক দূৰদৰ্শী প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰতিনিধিত্ব কৰে, আৰ্থ-সামাজিক ক্ষেত্ৰত মহিলা শক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকাক স্বীকৃতি দিয়ে....

লাখপতি দিদি উদ্যোগ দেশৰ আৰ্থ-সামাজিক গাঁথনিত মহিলা শক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকাক স্বীকৃতি দি মহিলাৰ অৰ্থনৈতিক সৱলীকৰণ বৃদ্ধিৰ বাবে এক দূৰদৰ্শী প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। উদ্যোগ, দক্ষতা বৃদ্ধি আৰু অত্যাৱশ্যকীয় সম্পদৰ ব্যৱস্থাক উৎসাহিত কৰি, এই পদক্ষেপৰ উদ্দেশ্য হৈছে গ্ৰাম্য মহিলাসকলৰ গোপন সম্ভাৱনা কঢ়িয়াই অনা, পৰিয়াল আৰু সম্প্ৰদায়ৰ কল্যাণৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলোৱা।

গ্ৰামোন্নয়ন মন্ত্ৰালয় , সহযোগত মাইগ'ভ দেশবাসীক তেওঁলোকৰ সৃষ্টিশীলতা প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ আৰু এটা উপযুক্ত লোগো সৃষ্টি কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনাইছে যি ইয়াৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু বিস্তৃত প্ৰসাৰৰ বাবে লাখপত দিদিছৰ ধাৰণাটোৰ সৈতে সহজে সম্পৰ্কিত।

লোগোটোত নিম্নলিখিত উপাদানবোৰ অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব লাগিব:
1. বিভিন্ন জীৱিকাৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰি স্ব-সহায়ক গোটৰ দিদিসকলক শক্তিশালী কৰা।
2. স্ব-সহায়ক গোট দিদিৰ "লাখপতি দিদি" হোৱাৰ উচ্চাকাংক্ষা
3. বৈচিত্ৰ্য আৰু অন্তৰ্ভুক্তি
4. এছ.এইচ.জি.-য়ে বিভিন্ন অংশীদাৰসকলৰ মাজত একত্ৰিতআৰু অংশীদাৰীত্বৰ সৈতে জড়িত চৰকাৰ আৰু সমাজৰ সামগ্ৰিক দৃষ্টিভংগী প্ৰতিফলিত কৰিব লাগে যাতে দিদিসকল লাখপতি দিদি ছহ হ'ব পাৰে।

পৰিতোষ:
বিজয়ীয়ে 50,000/- টকাৰ পুৰষ্কাৰৰ ধন প্ৰাপ্ত কৰিব (কেৱল পঞ্চাশ হাজাৰ টকা)

ইয়াত ক্লিক কৰক চৰ্তাৱলী আৰু নিয়মাৱলী পঢ়িবলৈ।

এই মন্ত্ৰালয়ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো উদ্বেগৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি মন্ত্ৰালয়ৰ ৱেবছাইট লিংকত পোনপটীয়াকৈ সংযোগ কৰক।

এই কামৰ অধীনত জমা দিয়ক
432
মুঠ
200
অনুমোদিত
232
পৰ্যালোচনাৰ অধীনত
Reset